مطالب پربازدید تفریحی و سرگرمی
خرید شارژ ایرانسل-شارژ همراه اول-شارژ رایتل,, خوش آمدید,, ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع کنید
img
درباره سایت
مشاهده مطالب سایت

درباره سایت

درباره ما

خرید شارژ ایرانسل-شارژ همراه اول-شارژ رایتل
شارژ تالیا
مدیر سایت
img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img
جمعه 30 آبان 1393 ساعت 09:36 ب.ظ

با وجود اینکه هنوز اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها آغاز نشده اما نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی نسخه‌های فراوانی در این خصوص ارایه داده‌اند که کارت سبز، کارت اعتباری و مدیریت منابع به‌دنبال کاهش درآمدهای نفتی همچنین حذف 10میلیون پردرآمد ازجمله این پیشنهادات و نسخه پیچی‌هاست.

 در حالی که زمزمه اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه به گوش می‌رسد به اعتقاد برخی کارشناسان تا زمانی که قیمت حامل‌های انرژی به قیمت فوب خلیج‌فارس نرسد، احتمال قاچاق سوخت کاهش نمی‌یابد. ازسوی دیگر، افزایش قیمت حامل‌ها باید با شیبی صورت گیرد که سبب ایجاد و تشدید موج‌های تورمی نشود. در حال حاضر شاهد فروش منابع سرمایه‌یی ملی هیدروکربوری در داخل کشور به قیمت‌های پایین‌تر از قیمت‌های جهانی و منطقه‌یی هستیم. عدم دریافتی خزانه از قیمت‌های فروش داخلی، تضییع سرمایه ملی از درآمد حاصله، افزایش پایدار میل به مصرف فرآورده‌های سوختی، قاچاق سوخت به کشورهای همسایه و ایجاد شبکه فساد و تخریب تولید و اقتصاد ازجمله چالش‌های پیش‌رو است.  در حالی که روزانه شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت انرژی شنیده می‌شود اما باید گفت تعیین قیمت‌ها به‌نحوی باید صورت گیرد که مصرف‌کننده تمایلاتی در زمینه مصرف مسرفانه نداشته باشد. در حال حاضر راهکارهای متعددی در‌خصوص فاز سوم هدفمندسازی یارانه‌ها ارایه شده که کارت سبز و کارت اعتباری انرژی ازجمله آنهاست. کارت سبز با سیستم الکترونیکی پیوسته آنلاین، مدیریت بخش‌های انرژی و مالی بین حاکمیت، دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌ها و افراد را برعهده دارد و هدف این طراحی بازگرداندن مسیر اقتصاد به سمت اهداف قانون هدفمندی و ایجاد حرکت و شکوفایی در اقتصاد برای رها شدن از وضعیت رکود تورمی است.  به اعتقاد کارشناسان، هدف فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها کاهش ضریب شدت انرژی برای دستیابی به راهکارهای نرم مبارزه با قاچاق سوخت است.  علی شمس اردکانی رییس کمیسیون انرژی، نفت و محیط‌زیست اتاق بازرگانی ایران که طراح این مدل است در‌خصوص سناریوهای زمانی آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی نفت و گاز، پیش‌بینی کرد: تداوم آزاد‌سازی تا سال 1404، قیمت نفت و گاز را طی 9سال به 6هزار و 733تومان می‌رساند یعنی بیش از 25برابر افزایش خواهد یافت و بنزین نیز در همین مدت زمان با شیب افزایش 30درصدی به 6هزار و 600تومان خواهد رسید.

بنزین 3 هزار تومان خواهد شد

طبق قانون، دولت باید طرح هدفمندکردن یارانه‌ها را اجرا کند بنابراین قیمت انرژی تا پایان برنامه پنجم باید آزاد شود. با آزاد‌سازی قیمت بنزین تا پایان سال95 با شیب 85درصد قیمت بنزین به 3هزار و 118تومان خواهد رسید. شمس اردکانی درخصوص طرح کارت سبز معتقد است: کارت سبز قابل شارژ است و میزان سهمیه‌ها در کارت نیز به جای تعلق به اتومبیل‌ها و مالکان وسایل حمل‌و‌نقل بر‌اساس متوسط مصرف سال‌های قبلی و باتوجه به اصلاح الگوی مصرف به شهروندان تخصیص داده می‌شود و ازسوی دیگر امکان برآورد تقاضای حامل‌های انرژی، کشش‌های قیمتی، درآمدی و جانشینی و اتخاذ سیاست‌های برنامه‌یی و تصمیم‌های مدیریتی برای گروه‌های درآمدی در این طرح میسر می‌شود.

 کارت اعتباری انرژی

طی روزهای گذشته از اختصاص سهم انرژی به هر ایران ی به‌صورت اعتباری جهت پرداخت هزینه‌های انرژی از طریق کارت اعتباری انرژی مطرح شده که درصورت توافق در فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها اجرایی می‌شود. اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بدون ایجاد تغییر در قانون، عدم تزریق نقدینگی در جامعه و زمینه‌سازی اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف ازجمله اهداف کلان این طرح است.  طبق قانون هدفمندکردن یارانه باید 15درصد از منابع ناشی از آزادسازی قیمت کالاهای مشمول یارانه برای رفاه مردم هزینه شود.  باتوجه به روند سال‌های گذشته به‌دلیل حجم نقدینگی تزریق شده مشکلاتی پدید آمده که مشکل تامین منابع 3 هزار میلیارد تومان اعتبار یارانه برای دولت، تزریق نقدینگی، افزایش تورم، تحمیل فشار مضاعف اقتصادی به جامعه، عدم اجرای مواد قانون هدفمندی 8 و 11 به‌دلیل سهم بالای پرداخت نقدی به مردم، عدم اجرای کامل بند 7 قانون درخصوص ارتقای تامین‌اجتماعی، گسترش بیمه خدمات درمانی به‌دلیل سهم بالای پرداخت نقدی به مردم و تبدیل سرمایه کلان ملی به مبالغ ناچیز و غیرمولد که بیشتر صرف کالاهای وارداتی شده ازجمله چالش‌ها و مشکلات ایجاد شده به‌دنبال پرداخت نقدی یارانه ازسوی دولت بوده است. به‌طور طبیعی اگر فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود دولت باید پرداخت‌های نقدی را افزایش دهد که باعث ایجاد مشکلات مضاعف خواهد شد. ازجمله مزایای اجرای این طرح می‌توان به عدم توزیع نقدینگی و کنترل تورم، واقعی شدن قیمت انرژی، ایجاد کسب‌وکارهای جدید، ارتقای توان صادراتی، توزیع عادلانه سهم انرژی از ثروت ملی، کاهش قاچاق انرژی و ارتقای توان صادراتی اشاره کرد. باوجود استقبال از کارت سبز و کارت اعتباری به‌جای پرداخت یارانه نقدی اما برخی کارشناسان اقتصادی با این موضوع مخالفند. یک کارشناس اقتصادی درمورد تاثیر جایگزینی کارت اعتباری به جای پرداخت یارانه نقدی بر اقتصاد گفت: هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد و شیوه پرداخت یارانه مهم نیست و تاثیرگذاری این دو بر اقتصاد یکسان است.

جمشید پژویان افزود: اینکه مسوولان پرداخت یارانه را موجب افزایش حجم نقدینگی و تورم می‌دانند، تفکر اشتباهی است.

پژویان تاکید کرد: پرداخت نقدی یارانه انرژی به مردم اشتباه است و چنین روشی اثرات مثبت این سیاست را خنثی می‌کند زیرا تبعات پرداخت یارانه انرژی چه به‌صورت یارانه نقدی و کارت اعتباری افزایش تورم و تقاضا در جامعه خواهد بود. به‌عنوان مثال فردی قصد خرید کالایی را دارد، اگر دولت این کالا را خریده و دراختیار مردم قرار دهد یا مردم به‌صورت مستقیم اقدام به خرید آن کنند، چه تفاوتی می‌کند؟ این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه چنین طرح و پیشنهادهایی اثری بر کاهش تقاضا و تورم ندارد، گفت: اگر قرار به پرداخت یارانه است پیشنهاد بنده پرداخت یارانه به‌صورت نقدی است.

جمعه 30 آبان 1393 ساعت 09:33 ب.ظ

به گزارش فرجام،"عشق من به دنیا اومد ...پسرم ساتیار خوش اومدى به این دنیا ، زیباترین عشق این جهان و اون جهان رو تو وجود ساتیارم مى تونم لمس كنم ... خوشحال ترین و زیباترین روز زندگیم رو با شما عزیزان تقسیم مى كنم ، براى ساتیار من با قلبهاى مهربونتون آرزوى سلامتى خیر و بركت بكنید ... "

 


خواننده معروف پدر شد/عکس
پنجشنبه 29 آبان 1393 ساعت 06:59 ب.ظ
به گزارش فرجام به نقل از فارس، رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: امروز شبکه‌های اجتماعی متعددی از جمله شبکه‌های داخلی و خارجی در حال فعالیت هستند که مردم از آنها بهره می‌برند.

وی اضافه کرد: شبکه‌های اجتماعی که قصد آنها بازی با موازین شرعی و اعتقادات دینی و امنیتی ما باشد نه مردم آنها را می‌پسندند و نه مسئولان.

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در پاسخ به این سوال به نظر شما شبکه‌های اجتماعی متداول از جمله وایبر و اینستاگرام با موازین شرعی و اعتقادی کشورمان در تعارض هستند یا نه اظهار داشت: در ابتدا باید میزان تعارض این شبکه‌های اجتماعی مشخص شود و ثانیا باید سطح تعارض معین گردد؛ ممکن است زمانی تعارضات در سطح باشد اما برخی مواقع نیز تعارضات عمیق است.

سبحانی‌فر با بیان اینکه براساس آمارگیری منابع رسمی 95 درصد اعلام کردند با اینستاگرام مشکلی ندارند خاطرنشان کرد: طبق آمارگیری فقط 5 درصد مسائل خلاف شرعی و قانونی در اینستاگرام رخ داده است.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر طرح موضوعی برای فیلترینگ وایبر و اینستاگرام نشده است.
پنجشنبه 29 آبان 1393 ساعت 06:55 ب.ظ

ه گزارش فرجام به نقل از تابناک، Telegram نرم افزاری است که اخیرا به دلیل امنیت بالای خود توجهات بسیاری را جلب کرده است و حتی در یک مورد که در ماه فوریه واتس اپ برای مدت زمان چهار ساعت از دسترس خارج بود، در همین زمان تلگرام بیش از 5 میلیون ثبت نام جدید داشت.

تلگرام نرم افزار کوچک و فوق امن برای پیام رسانی است که چندان البته شناخته شده نمی باشد. اما تفاوت های اصلی این ابزار با سایر ابزارهای مشابه همچون وایبر و واتس اپ در چیست؟

با جایگزین برتر وایبر و واتس اپ آشنا شوید

امنیت

وب سایت اصلی این ابزار اذعان کرده است که: ما به شما حریم خصوصی تان را باز میگردانیم. در واقع جنبه های امنیتی این ابزار نیز نشان دهنده همین امر است. این ابزار دو گونه متفاوت از امنیت را برای دو مورد متفاوت از چت ارائه میکند. برا چت های استاندارد، رمزگذاری Server-Client و Client-Server به کار گرفته میشود که به این معنی است که پیام شما نیاز به رمزگذاری در سرور تلگرام ندارد.

این موضوع برای اغلب چت ها و گفتگو های روزمره مفید و کافی است و امتیاز آن این است که امکان چت و پیام رسانی به شکل Multi-Platform را مهیا میکند. برای داشتن یک گفتگو رمزگذاری شده End-to-End باید از گزینه چت رمزی یا Secret استفاده کنید که در این صورت تلگرام به هیچ وجه پیام های رمز گذاری شده را دریافت نمیکند.

در واقع Secret Chat در تلگرام به هر اندازه که فکر کنید از وجوه امنیتی برخوردار است و همه نکات لازم در این خصوص را مد نظر دارد:

با جایگزین برتر وایبر و واتس اپ آشنا شوید

امنیت پیام ها با رمزگذاری های نا متقارن AES 256 بیتی و RSA 2048 بیتی تضمین شده است. بهترین قسمت برای امنیت این ابزار این است که اساسا نیاز نیست تا کاربر اقدام خاصی را برای داشتن امنیت صورت دهد. تلگرام به قدری به امنیت خود مطمئن است که جایزه ای 200 هزار دلار را برای هک شدن خود پیشنهاد میکند – اینجا.

همین امنیت منجر به آن شد که یک و نیم میلیون از شهروندان کره جنوبی نرم افزار چت مخصوص خود یعنی Kakao Talk را رها کنند و به تلگرام بپیوندند.

تسهیلات و سادگی

همواره بین امنیت و تسهیلات و سادگی یک چالش وجود دارد اما تیم غیر انتفاعی پشت تلگرام تلاش فراوانی کرده است که این چالش را عقیم بگذارد. با تمام امنیتی که این نرم افزار ارائه میکند، اما در عین حال بسیار ساده است. شروع استفاده از آن دقیقا مشابه نصب و راه اندازی وایبر است. بعد از آن به سادگی میتوانید پیام رسانی کنید:

با جایگزین برتر وایبر و واتس اپ آشنا شوید

شاید واسط کاربری آن در ابتدا کمی متفاوت و پیچیده به نظر آید اما همه چیز درآن گویا است و به سهولت قابل استفاده. این ابزار بر روی هر سه سیستم عامل موبایل یعنی اندروید، وین فون و iOS موجود است و همچنین نسخه های دسکتاپ آن برای ویندوز، مک و لینوکس نیز وجود دارد.

نکته دیگر آن است که علیرغم اینکه پیامها در این ابزار رمزگذاری شده اند اما سرعت پیام رسانی بسیار بالا است. این به دلیل استفاده از پروتکل MTProto است که مختص به این ابزار طراحی شده است. همچنین طراحان این ابزار در سراسر دنیا سرورهای مختلفی را برای برنامه خود تدارک دیده اند.

ایده ها

برنامه های چت و پیام رسانی که میتوان یافت، اغلب فاقد یک رهیافت کلی و دیدگاه خاص در پشت خود هستند، اما تلگرام متفاوت است. زمانی که تیم طراح از بازگرداندن حریم خصوصی سخن میگویند، این هدف اصلی آنها است. اما به هیچ وجه سادگی را قربانی این هدف نکرده اند.

همچنین هر چند هنوز کد برنامه به شکل کامل منتشر نشده است، اما تیم طراح بر این قصد هستند که نرم افزار را به شکل Open Source منتشر کنند. طراحان نرم افزار بر این عقیده هستند که اضافه شدن افراد خلاق برای بهبود کار نرم افزار بسیار ضروری است:

با جایگزین برتر وایبر و واتس اپ آشنا شوید

این نرم افزار توسط دو نفر طراحی شده است: نیکولا و پاول دورو که بنیانگذاران شبکه اجتماعی بزرگ روسی با نام VK هستند. البته هرچند طراحان این ابزار روسی هستند اما در FAQ وب سایت خود تشریح کرده اند مقر اصلی نرم افزار در برلین است.

در نهایت اینکه باید گفت که این ابزار بسیار ساده و در عین حال به لحاظ امنیتی قدرتمند است. ترکیبی از امنیت سرعت و قدرت و خلاقیت را در این ابزار میتوان دید.

چهارشنبه 28 آبان 1393 ساعت 10:12 ق.ظ
ین تصاویر توسط گردشگران در نزدیکی "دروازه جهنم" در روستای derweze در کشور گازخیز ترکمنستان گرفته شده است.

این مکان به منظور رسیدن به منابع گاز طبیعی حفاری شد اما حفاری های چاه به داخل زمین فروکش کرد و دهانه ای به قطر حدود 70 متر ایجاد شد.

به منظور جلوگیری از نزدیک شدن ساکنان روستا به این چاله عظیم، گازهایی که از آن متصاعد می شوند به آتش کشیده شد و انتظار می رفت که بعد از مدتی آتش خاموش شود اما آتش همچنان روشن است  از این رو این مکان دروازه جهنم نامیده شد و اکنون مقصد تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیاست.

«دروازه جهنم» کجاست؟ «دروازه جهنم» کجاست؟ «دروازه جهنم» کجاست؟
چهارشنبه 28 آبان 1393 ساعت 10:12 ق.ظ

به گزارش فرهنگ نیوز، دکتر هادی شجاعی با اشاره به اینکه بهترین حالت برای خوابیدن، به پهلو خوابیدن است، به ایسناگفت: دمر خوابیدن موجب افزایش گودی کمر می‌شود، اما در صورتی که تمایل دارید بر روی شکم بخوابید، حتما بالشتی زیر شکم خود قرار دهید. وی با تاکید بر اهمیت درست نشستن در پیشگیری و تشدید گودی کمر گفت: برای درست نشستن، از صندلی مناسب استفاده کنید. این صندلی باید قابلیت تغییر ارتفاع را داشته باشد و پشتی آن نیز قابل تنظیم باشد تا فشارهای وارده بر ناحیه پشت و کمر را کاهش دهد.

شجاعی افزود: زانوهای شما باید هم‌سطح با مفصل لگن‌تان باشد. باید صاف بنشینید و از لم دادن یا خم شدن بر روی میز کار اجتناب کنید. در صورت نیاز برای حمایت کمرتان از یک بالشت کوچک مناسب استفاده کنید. این متخصص طب فیزیکی یادآور شد: کف پاها را باید به طور صاف بر روی زمین بگذارید و در صورت لزوم از زیر پایی مناسب استفاده کنید و هیچگاه پاهایتان را به صورت ضربدری قرار ندهید و یا روی نوک پنجه نگه ندارید.


www.cartnet.ir

شجاعی خاطر نشان کرد: در صورتی‌ که با مانیتور کامپیوتر کار می‌کنید، باید حداقل فاصله یعنی بین ۲۵ تا ۷۵سانتیمتر را ( بین چشم و صفحه ) رعایت کنید. برای این کار رعایت فاصله‌ای معادل طول بازو کفایت می‌کند.

وی در پایان گفت: هنگام ایستادن، سعی کنید قفسه سینه به طرف جلو و عضلات شکم جمع باشد. همچنین از قفل کردن زانوها در حالت ایستاده خودداری شود. وقتی ایستاده‌اید، یک پا را مستقیم روی زمین و دیگری را روی یک پله، چهارپایه و یا هر وسیله مشابه، در سطحی کمی بالاتر از پای دیگر قرار دهید.

چهارشنبه 28 آبان 1393 ساعت 10:09 ق.ظ

اپل ساعاتی پیش جدید ترین بروزرسانی سیستم عامل iOS را برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ عرضه کرد. در کنار قول همیشگی حل شدن باگ ها در هر آپدیت، اپل به سریع تر شدن این سیستم عامل در دو دستگاه قدیمی خود یعنی iPad 2 و iPhone 4S اشاره کرده است.

 بارها در دستگاه های اپلی دیدیم که بعد از بروز کردن iDevice های قدیمی به آخرین نسخه iOS، شاهد افت سرعت دستگاه هستیم که بسیار آزار دهنده است و موجب می شود تجربه رابط کاربری از نسخه قبلی بدتر باشد. مشابه چنین اتفاقی در iOS 7 و برای آیفون ۴ نیز رخ داد. اما اکنون اپل به دستگاه های قدیمی خود نیز توجه ویژه ای داشته است.

iOS 8.1.1 به جز رفع اشکالات جزئی نسخه ۸.۱ و همچنین سریعتر شدن سیستم عامل برای دستگاه های قدیمی، چیز جدیدی ندارد. خبر ها حاکی از آن است که اپل در حال کار بر روی چند ویژگی جدید برای iOS است و احتمالا این ویژگی ها با بروزرسانی iOS 8.2  و یا iOS 8.3 از راه خواهند رسید. یکی از این ویژگی ها قابلیت Screen Multitasking برای آیپد است که مشابه ویژگی Multi Window در گوشی های سامسونگ است.

علاوه بر بروزرسانی iOS، اپل یک بروزرسانی برای سیستم عامل کامپیوتر های خود و همچنین یک بروزرسانی برای Apple TV منتشر کرده است.

img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic